Nebulizator kontra przeziębienie.

11:19 Codzienność nasza 7 Comments

Jesień zawitała do nas na całego, a z nią przyszedł katar, kaszel, przeziębienie czyli sezon przeziębieniowy w pełni. Od jakiegoś czasu używamy do inhalacji nebulizator DR CARE NEBI 2.0. Jeszcze niedawno inhalacje kojarzyły nam się z wdychaniem ziołowego naparu "pod ręcznikiem" natomiast obecnie coraz większą popularnością cieszą się nebulizatory. Urządzenie to nadaje się do inhalacji zarówno soli fizjologicznej oraz innych leków w domowym zaciszu, a co najważniejsze w bardzo łatwy i bezpieczny sposób. Inhalacja jest doskonałą metodą leczenia schorzeń dróg oddechowych. 

    zdjęcie: http://drcare.eu/

W zestawie, który posiadamy znajduje się: torba do przechowywania urządzenia i akcesoriów z z logo DR CARE, 2 maseczki (duża i mała), ustnik, przewód powietrza, 5 filtrów oraz instrukcję. Dzięki cichej pracy, urządzenie nie zakłóca życia rodzinnego, dzieci spokojnie podczas inhalacji mogą oglądać bajkę czy słuchać swoich ulubionych piosenek.


Kilka ważnych informacji:

Nebulizacja jest metodą terapii instrumentalnej. Polega na podawaniu do dróg oddechowych wziewnych leków w postaci aerozolu, czyli układu zawieszonych w gazie drobnych cząsteczek substancji płynnej. Wskazania do stosowania nebulizacji. Infekcje lub choroby przewlekłe: kaszel, przeziębienie, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, astma, choroby alergiczne i inne.

Zalety terapii: Skuteczne dotarcie do peryferiów dolnych dróg oddechowych, osiągnięcie szybkiego i skutecznego efektu terapeutycznego w odpowiednim miejscu, przy wykorzystaniu małych dawek lekarstwa. Daje mniejsze skutki uboczne w porównaniu z innymi metodami podawania leków. Idealna dla dzieci, którym nie mogą być podawane leki ogólnoustrojowe.


Ihalator trafił do nas w idealnym czasie więc była dobra okazja, aby go od razu sprawdzić. Dużą zaletą jest jego wielkość (wymiary 195 x 165 x 105 mm) idealny by zabrać go na wyjazd ponieważ zabiera bardzo mało miejsca. Kolejnym atutem jest cicha praca inhalatora, dzięki czemu dzieci chętniej robią inhalację. Jednak muszę przyznać, że nasze inhalacje odbywają się w totalnym spokoju bez żadnego płaczu i buntu. Dziewczynki bez problemu dają sobie zrobić inhalację - zarówno 4 latka jak i młodsza 16 miesięczna córka.
Inhalator ten służy całej naszej rodzinie ponieważ ma kompletny zestaw akcesoriów m.in maseczkę dla dorosłych, maseczkę dla dzieci oraz ustnik. Podsumowując Nebi 2.0 sprawdził się w naszej rodzinie idealnie.Nebulizator Nebi 2.0 możecie zakupić TU. Na nebulizator ten jest 2 lata gwarancji. Koszt takiego sprzętu to około 100 zł więc uważam, że cena przystępna. Świetny zakup, który posłuży nie tylko dziecku ale i nam.

                            

Pamiętajcie, że bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem. To właśnie lekarz powinien zdecydować o przebiegu leczenia, także z użyciem inhalatora ;)

7 komentarzy:

 1. Fajny artykuł, ja ostatnio też poruszałam tematykę tych urządzeń dość szczegółowo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znakomity artykuł. Bardzo praktyczny :) Musze wypróbować tę Sól termalna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciężko znaleźć dobre wpisy o inhalatorach. Nurtuje mnie temat nebulizatorów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny artykulik. Akcesoria do ssaków medycznych. Sprzęt rehabilitacyjny. Maski do inhalacji. Inhalatory. Akcesoria. Filtry. Sklep medyczny. Zabłocka mgiełka solankowa. Sole do inhalacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli dziecko często się przeziębia to warto pomyśleć o zakupie oczyszczacza powietrza, tutaj https://zdrovi.pl/ mają spory wybór. Oczyszczacz nie tylko związki smogu czy alergeny usuwa, ale też właśnie wirusy i bakterie, wiec moim zdaniem w przypadku małego dziecka must have

  OdpowiedzUsuń
 6. Koleżanka mi mówiła, że odkąd zaczęła stosować nebulizacje to zdecydowanie łagodniej przechodzi przeziębienia i szybciej jej mijają. Dlatego chce sobie taki inhalator kupić, tylko na który z tych https://apteline.pl/sprzet-medyczny/inhalatory się zdecydować?

  OdpowiedzUsuń