Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

10:09 Codzienność nasza 0 Comments

Ważne jest aby spędzać ze swoim dzieckiem jak najwięcej czasu, by budować silne relacje i więzi. Podczas wspólnych gier i zabaw tworzymy wspólne wspomnienia i doświadczenia do których z biegiem czasu możemy wracać. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem. My podpowiadamy kilka pomysłów:)


SPACER – możemy wybrać się na wspólny spacer z dzieckiem podczas którego możemy pokazać dziecku rośliny, zwierzęta oraz najbliższą okolicę. Możemy także pobawić się wspólnie na świeżym powietrzu w zabawy na które w domu nie ma miejsca np.: berek, podchody.
WSPÓLNA WYPRAWA DO ZOO – to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Wyprawa do zoo przynosi wiele pozytywnych wrażeń, a także możemy pokazać dziecku ciekawe zwierzęta, których do tej pory nie widziało. My osobiście polecamy ZOO W OSTRAVIE.


WYCIECZKI – możemy organizować wycieczki tematyczne dla naszych dzieci np.: wycieczka szlakiem zamków polskich czy szlakiem zabytków. Mogą to być wypady bliższe i dalsze w ciekawe zakątki Polski. Podczas takiej wycieczki możemy opowiadać dziecku o zabytkach które spotykamy na drodze, o roślinach, ptakach, rzekach…
BASEN – z dzieckiem możemy również bardzo aktywnie spędzać czas na basenie, tu każdy znajdzie coś dla siebie.
PRZEJAŻDŻKI ROWEROWE – wspólnie możemy wybrać się na wycieczki rowerowe. Gdy mamy małe dziecko możemy zabrać je ze sobą w specjalnym foteliku. Jeżeli dziecko jest większe może jechać np.:na rowerku biegowym.
WYCIECZKI NA ROLKACH CZY HULAJNODZE – jeżeli mamy już starsze dzieci to mogą zabrać ze sobą na wycieczkę rolki bądź hulajnogę.

PLAC ZABAW – na świeżym powietrzu dziecko może również pobawić się na placu zabaw, gdzie jest mnóstwo atrakcji dla naszych maluchów. Na pewno każdy w swojej okolicy ma swój sprawdzony plac zabaw.
Miłej zabawy!!!


0 komentarze: