Mikołajkowa Paczka dla Bartusia

18:53 Codzienność nasza 0 Comments

Kochani !!!!

Od dzisiaj ruszamy z Mikołajkową Paczką dla Bartusia, który od urodzenia choruje na autyzm. Całą akcję organizujemy wspólnie z Beatą. Na naszym plakacie znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące Mikołajkowej Paczki dla Bartusia.


Kilka słów od mamy Bartka:


Bartek urodził się w 2011 roku, jako wcześniak w 36 tygodniu ciąży z wrodzonym zapaleniem płuc. W pierwszej dobie życia został przewieziony na OITD w Jastrzębiu Zdroju w stanie ciężkim. Po 3 miesiącach pobytu w szpitalach Bartek został wypisany do domu. Niestety był to dopiero początek i nasz Syn potrzebował rehabilitacji ruchowej z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego. 

W wieku 16 miesięcy postawił pierwsze kroki. Kolejne wizyty u specjalistów ujawniły inne problemy Bartusia. Okulista zdiagnozował zeza zbieżnego, nadzwroczność OPL oraz podejrzenie niedowidzenia OL. Z powodu wcześniactwa jego rozwój jest opóźniony co przekłada się na brak mowy. Od 2013 roku uczęszczamy na zajęcia SI, logopedyczne i psychologiczne. W październiku 2014 roku rozpoznano u Bartka autyzm dziecięcy. Niestety problemy z rozwojem mowy i komunikacją są na tyle duże, że potrzebuje dodatkowych zajęć logopedycznych, psychologicznych, terapii SI. Chcemy, aby Bartuś w przyszłości mógł samodzielnie funkcjonować, ale wszelkie potrzebne terapie są na tyle kosztowne, że nie jesteśmy w stanie ich pokryć.

Na bieżąco będziemy relacjonowały Wam nasze wspólne poczynania >>>>> TU

Pamiętajcie, że każde udostępnienie posta czy plakatu zwiększa szansę, aby Mikołajkowa Paczka wyszła Nam na 5 + 😉

Mamy nadzieję, że możemy na Was liczyć 😘❤️
Ania i Beata


0 komentarze: