Olej kokosowy Diamond

13:12 Codzienność nasza 0 Comments

Ostatnio na blogu pisałam Wam o wizycie Wróżki Olejuszki i skarbach, które dla nas przywiozła czyli olej i masło kokosowe. Osobiście olej kokosowy używam już od dawna, jednak olej od Wróżki Olejuszki od około miesiąca i powiem Wam, że sprawdza się nie tylko w kuchni....


Kilka informacji od producenta:

Olej Kokosowy Diamond jest produkowany w Polsce z najwyższej jakości kopry, bezsiarkowej, niekonserwowanej, o krótkim terminie ważności. Dzięki opracowanej metodzie produkcji oraz poddawaniu go czternastodniowemu procesowi zamykania kryształów, ma wyjątkowe właściwości smakowe, niczym nieskażony aromat. Tłuszcz zawarty w Oleju Kokosowym Diamond różni się znacząco od tego, który znajdziesz w mleku czy mięsie – są to średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe (zwane MCFA lub MCT). Średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe mają tyle prozdrowotnych właściwości, że mogą być śmiało traktowane jako lek. Przede wszystkim do ich strawienia nie jest potrzebna żółć i aż tyle enzymów trawiennych, co w przypadku zwykłych tłuszczów nasyconych. Dzięki temu mogą być spożywane przez osoby ciężko chore, mogą być również elementem żywienia pozajelitowego. Jako łatwo i szybko trawione, stanowią świetne źródło energii i mają terapeutyczne działanie u osób z chorobami mózgu jak epilepsja czy choroba Alzheimera. W ramach ochrony serca zwiększają poziom „zdrowego” cholesterolu HDL, zmniejszają poziom „złego” cholesterolu LDL i zapobiegają nadciśnieniu. Działają przeciwzapalnie, odmładzająco, zapobiegają nowotworom, chronią wątrobę i nerki przed toksynami, wzmacniają kości i regulują poziom hormonów. W Oleju Kokosowym Diamond większa część kwasów tłuszczowych składa się z kwasu laurynowego, naturalnie występującego na przykład w mleku matki. Kwas laurynowy buduje odporność, działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo. Stanowi idealną ochronę przed infekcjami. Olej Kokosowy Diamond to tłuszcz, który spala tłuszcz. Przyśpiesza metabolizm, a dodatkowo zmniejsza apetyt, dzięki czemu nie dość, że jesz mniej, to jeszcze szybciej spalasz to, co zjesz. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o linię.  


Moja opinia:

Olej Kokosowy Diamond to naturalny produkt zamknięty w szklanym słoiku, który posiada lekką konsystencję, piękny perłowy kolor oraz przyjemny, delikatny zapach. 

Często znajomi pytają mnie do czego Ty właściwie używasz ten olej?

Wtedy odpowiadam im, że olej kokosowy w naszym domu ma bardzo wiele zastosowań ponieważ używam go nie tylko w kuchni lecz także jako naturalny kosmetyk zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. 

W kuchni używam go m.in. do: naleśników, placków, ciast, ciasteczek, muffinek, kanapek oraz do potraw orientalnych jak i tych tradycyjnych. Natomiast w łazience jako: krem do rąk,  balsam do ciała, balsam do ust, dodatek do peelingu do ciała, krem pod oczy czy jako preparat do demakijażu. Dla dzieci służy jako krem na zaczerwieniania i odparzenia pupy :)

Cena: 73 zł/ 800 ml

Dajcie znać czy Wy używacie olej kokosy i jakie ma zastosowanie u Was :)

Masło kokosowe SMinerals podobnie jak olej kokosowy zamknięte jest w szklanym słoiku, posiada gęstą konsystencję oraz delikatny kokosowy zapach oraz wiele cennych witamin i minerałów. Masło kokosowe używamy zazwyczaj do koktajli, kawy latte lub do przygotowania pysznego domowego masła czekoladowego.

Cena: 44 zł/200 ml
Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat tych wspaniałych produktów zachęcam Was do odwiedzenia WRÓŻKI OLEJUSZKI!0 komentarze: