6 pomysłów na książkowe prezenty dla dzieci

19:29 Codzienność nasza 0 Comments

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia więc czas pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Dzisiaj przygotowałam dla Was listę książkowych prezentów dla DZIECI. Mam dla Was całe mnóstwo prezentowych podpowiedzi, dlatego w najbliższym czasie postaram się Wam je pokazać. Będą to m.in prezenty w dla dzieci, kobiet i mężczyzn.

A dzisiaj tak jak wspominałam książkowe podpowiedzi dla dzieci. Książki te wraz z moimi dziewczynami sprawdziłyśmy i przeczytałyśmy w ostatnim czasie :) Są naprawdę godne polecenia.
1. Dorota Wierzbicka - W Abecadłowie, czyli bunt literek 

Zastanawialiście się, co by się stało, gdyby któregoś dnia zniknęła na przykład literka B? Nie byłoby Bójek, nic by nas nie Bolało, ale też nie byłoby Biszkoptów ani Babć!

Gdyby zabrakło literki S, nie byłoby Słodyczy, Serdecznych Słów i Słońca! A bez literki K nie byłoby Książek – także tej, zwariowanej historii o znikających literkach i zamieszaniu, jakie to spowodowało na świecie!


2. Dorota Sumińska - Dlaczego oczy kota świecą w nocy?

Dlaczego pies macha ogonem, a komary gryzą?
Ile kropek ma biedronka?
A gdzie raki zimują?

Udzielenie odpowiedzi na te pytania wcale nie jest prostą sprawą. Tajemnice zwierząt, tych dużych i małych, biegających, pełzających, pływających i skrzydlatych, odkryje przed wami sławna lekarz weterynarii Dorota Sumińska, która o zwierzakach wie wszystko. 

3. Marianna Bończa-Stuhr, Jerzy Stuhr - Kto tam zerka na Kacperka?

Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby Jerzy Stuhr opowiadał Waszym dzieciom bajki na dobranoc. Kiedy Marianna i Maciej byli mali, tato wymyślał im historie o przygodach małego Kacperka. Dziś te opowieści bawią i uczą następne pokolenie rodziny Stuhrów. 

4. Jan Sztaudynger - Zwrotki dla Dorotki 

Zbiór wierszy dla dzieci Jana Sztaudyngera, uznanego fraszkopisarza, autora słynnych „piórek”. Po dziecięcych strofach młodych czytelników oprowadzać będzie Dorotka, postać wzorowana na wnuczce poety, dla której przed laty powstawały te niezwykłe wiersze. 

5. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé - Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów

Uwielbiane przez wszystkich opowiadania o swetrze w kaczuszki, wyścigach wózków w nowym sklepie i zabawie w prawdziwy cyrk. Teraz w wersji dla najmłodszych kumpli Mikołajka.

6. Kasia Klich - Bajkowa Drużyna

O brzydkich wyrazach, cukierkowej diecie i o innych sprawach, co ciekawią dzieci. Bajki i piosenki do czytania i słuchania  „Bajkowa Drużyna” to pięknie i oryginalnie wydana, kolorowa, pełna radości książka, łącząca wspaniałą zabawę z mądrymi tekstami w znakomitym wykonaniu.

0 komentarze: