Nowości listopadowe od Norinommo

13:31 Codzienność nasza 0 Comments

Dzisiaj mam dla Was nowości od Norinommo, a są to: Dziennik Wspomnienia i Przemyślenia z rozdziałami oraz Notes podróżniczki. Jeśli szukasz czegoś niestandardowego to ten post jest właśnie dla Ciebie.


Dziennik Wspomnienia i Przemyślenia to naprawdę wyjątkowy i ślicznie zdobiony notes w twardej oprawie w postaci książki. Znajdziesz w nim stronę wprowadzającą, gdzie możesz umieścisz imię i nazwisko autora. Jest również miejsce na dedykację, a także spis treści, który można samemu uzupełnić. W dzienniku tym, jest 29 rozdziałów, które można wypełnić w dowolnie wybrany przez nas sposób. Wszystko to zależny jedynie od naszej kreatywności. Dziennik ten zawiera 180 stron w linię w formacie A5. W dzienniku tym możesz spisywać wyjątkowe momenty, notować swoje przemyślenia czyli potraktować go w formie pamiętnika lub możesz potraktować go także, jak wyjątkowy notes, i w każdym rozdziale zapisywać to, co ważne z jednej wybranej dziedziny, czy tematu. Możesz w nim planować i robić listy. Jednym słowem spisywać wszystko to, co chcesz zachować w pamięci, ale zależy Ci na przejrzystości notatek, tak byś mogła łatwo w dowolnym momencie do nich wrócić. Dziennik może być też doskonałym prezentem dla każdego, kto marzy o napisaniu swojej pierwszej książki lub po prostu kocha książki i często coś notuje. Zachęć swoje dzieci do pisania. Niech będą dumne ze swojej pierwszej autorskiej książki. To buduje pewność siebie, uczy wyrażania emocji oraz konsekwencji. Poprawia koncentrację, a także rozwija zdolności językowe i wyobraźnię. To doskonały prezent dla każdego małego przyszłego pisarza i pisarki.

Notes podróżniczki zawiera kartę tytułowa na której znajdziesz  miejsce na wpisanie właściciela tego notesu, daty założenia i zakończenia pisania oraz spis treści notesu. Jest to notes dla zorganizowanych kobiet,  które kochają podróże lub dla tych, które bardzo chcą zacząć podróżować.
Można w nim opisywać odbyte już podróże i wycieczki, a także planować i organizować kolejne wyjazdy. Świetna zabawa by uzupełniać ten notes ze swoimi dziećmi, z nimi możesz planować podróże, które chcecie odbyć w najbliższym czasie.

Notes podróżniczki to rodzaj plannera, organizera i pamiętnika w jednym. Został wydany w twardej oprawie i ma szytą oprawę, co sprawia, że możesz być pewna jego trwałości. Zawiera 220 kremowych stron formatu A5, dzięki czemu łatwo zmieści się nawet w bagażu podręcznym. Spis treści notesu zawiera spis wszystkich podróży, którym nazwy nadajesz sama i wprowadzasz do spisu notesu (dzięki czemu będzie Ci łatwiej odszukać ją w przyszłości) oraz spis wszystkich pozostałych działów notesu wraz z oznaczeniem stron. Dzięki temu szybko odnajdziesz te strony, których akurat szukasz. Lista miejsc, które chcesz odwiedzić. Zapisujesz cel podroży, datę wyjazdu i koszty z nią związane. Jaki to ma sens? Planowanie przybliża nas do osiągania celów, dotyczy to także podróży. Żeby gdzieś dotrzeć musimy wiedzieć dokąd chcemy dotrzeć i wykonać jakiś krok w kierunku naszego celu, a pierwszym takim krokiem jest m.in. określenie daty i kosztów podróży.


Natomiast strony notesu poświęcone są planowaniu/opisywaniu podróży. Malujesz, notujesz, wklejasz lub wyrażasz się w inny kreatywny sposób. W sumie jest miejsce na uwiecznienie lub zaplanowanie aż 24 podróży! Każdej podróży poświęcone zostało kilka stron. Możesz tutaj - poza opisem wrażeń - odnotować jej cel, czas trwania, szczególne punkty wycieczki, które zwiedziłaś lub, które uważasz za warte zobaczenia (jeśli dopiero planujesz wyjazd). W specjalnej ramce możesz zanotować rzeczy, o których musisz koniecznie pamiętać przed podróżą (szczepienia, zwyczaje, wizy). Są także specjalne sekcje do robienia notatek i wyrażania się poprzez tworzenie rysunków czy wklejanie papierowych pamiątek np. biletów wstępu. Notes ten jest bardzo praktyczny ponieważ znajdziesz w nim również listy ułatwiające pakowanie przed podróżą ze względu na jej typ (co innego zabieramy ze sobą jadąc w góry, a co innego nad morze) lub czas trwania (np. wyjazd weekendowy czy dwutygodniowy urlop). Listy ułatwiają pakowanie przed podróżą ze względu na to czy jedziesz sama czy też wraz z dziećmi. W notesie jest wiele praktycznych stron i tabeli, które pozwalają m.in odnotowywać wydatki związane z podróżami, zapisać ważne adresy i telefony, strony poświęcone środkom transportu, z których korzystasz podróżując. Możesz też zapisać polecane miejsca przez innych podróżników. Zarówno dziennik Wspomnień i Przemyśleń jak i Notes podróżniczki to świetny prezent na każdą okazję. Takim prezentem z pewnością zaskoczysz najbliższych. Mozna je kupić na Allegro.


0 komentarze: