Bajkowa Drużyna

13:11 Codzienność nasza 0 Comments

Nowy rok zaczynam od recenzji książki dla dzieci Bajkowa Drużyna Kasi Klich. Jest to książka w twardej oprawie w formacie A4 do której dołączona jest płyta. Książka jest piękna, kolorowa i bardzo ładnie wydana.

Autorką wszystkich tekstów i rysunków jest znana chyba wszystkim świetna piosenkarka Kasia Klich. Książce towarzyszy płyta z piosenkami w jej wykonaniu oraz wierszami w interpretacji gwiazd polskiej estrady, sceny teatralnej, kabaretowej, dziennikarskiej i politycznej m.in Marii Czubaszek, Anny Dymnej, Haliny Młynkovej, Darii Widawskiej, Artura Andrusa, Liroya czy Jarosława Kuźniara. W książce znajdziemy piękne, kolorowe ilustracje oraz kilka ilustracji, które dziecko może samodzielnie pokolorować. W książce jest również miejsce na wpisanie właściciela lub właścicielki książki :)


Na płycie można znaleźć siedem wierszyków i siedem piosenek, piosenka zazwyczaj łączy się z wierszykiem, opowiadając dalszy ciąg historii lub tylko do niej nawiązuje. Piosenki świetnie wpadają w ucho tym młodszym jak i tym starszym słuchaczom.  Płyta świetnie sprawdza się w samochodzie, a książka podczas zimowych, mroźnych wieczorów.

Książkę czyta się bardzo szybko dzięki zabawnym, a zarazem mądrym wierszykom a dzieci z niecierpliwością czekają na dalszy ciąg wydarzeń. Jeśli szukacie prezentu dla najmłodszych to jest to naprawdę świetny wybór, z pewnością wywoła uśmiech na twarzach dzieci. Książkę znajdziecie m.in: na stronie http://www.proszynski.pl/ A Wy co czytacie swoim dzieciom w te zimowe, mroźne wieczory??? Podrzucajcie swoje propozycje w komentarzach.


0 komentarze: